Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 38
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
pielęgniarek i 40 położnych pracujących w szpitalu. Nie oznacza to pozostawienia pacjentów bez opieki. - Nie odejdziemy od łóżek - mówią pielęgniarki. Żądają jednak spełnienia postulatów. Zapowiadają, że protestu nie przerwą. Do głodujących koleżanek dołączają kolejne, kończące dyżur.
Protest głodowy jest poparciem żądań Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Chociaż w Zakopanem trzynasta pensja została wypłacona, pielęgniarki nie są w stanie wynegocjować pozostałych postulatów. Chcą wypłaty zaległej podwyżki z uwzględnieniem dwuprocentowej inflacji, którą rząd zagwarantował jeszcze na początku roku, zwiększenia pensji do średniej krajowej i utrzymania obecnego stanu zatrudnienia przynajmniej do czasu opracowania przez ministerstwo zdrowia norm.
- Średnia pensja pielęgniarki to 600 zł
pielęgniarek i 40 położnych pracujących w szpitalu. Nie oznacza to pozostawienia pacjentów bez opieki. - Nie odejdziemy od łóżek - mówią pielęgniarki. Żądają jednak spełnienia postulatów. Zapowiadają, że protestu nie przerwą. Do głodujących koleżanek dołączają kolejne, kończące dyżur.<br>Protest głodowy jest poparciem żądań Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Chociaż w Zakopanem trzynasta pensja została wypłacona, pielęgniarki nie są w stanie wynegocjować pozostałych postulatów. Chcą wypłaty zaległej podwyżki z uwzględnieniem dwuprocentowej inflacji, którą rząd zagwarantował jeszcze na początku roku, zwiększenia pensji do średniej krajowej i utrzymania obecnego stanu zatrudnienia przynajmniej do czasu opracowania przez ministerstwo zdrowia norm.<br> - Średnia pensja pielęgniarki to 600 zł
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego