Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 1978
Rok powstania: 2005
wiary. Nie jego w tym zasługa; to epoka, w której żył, dała mu tę wiarę; że istnieje jakiś porządek rzeczy, który ma trwać wiecznie, i że naruszenie tego porządku stwarza też wyrwę wiecznotrwałą, może więc stać się niegodną co prawda, ale jednak pewną drogą do sławy.
Raz jeszcze powołam się tu na przykład, na który powoływałem się wielokrotnie, bo też i niezmiennie budzi on we mnie osłupienie. Jest to znana wypowiedź pewnego dyrektora muzeum sztuki nowoczesnej, akceptującego wszelkie formy działań współczesnych artystów: nawet i dziura w murze może być dziełem sztuki, jeśli zrobi ją - jako dzieło sztuki - artysta..
W naszych czasach
wiary. Nie jego w tym zasługa; to epoka, w której żył, dała mu tę wiarę; że istnieje jakiś porządek rzeczy, który ma trwać wiecznie, i że naruszenie tego porządku stwarza też wyrwę wiecznotrwałą, może więc stać się niegodną co prawda, ale jednak pewną drogą do sławy. <br>Raz jeszcze powołam się tu na przykład, na który powoływałem się wielokrotnie, bo też i niezmiennie budzi on we mnie osłupienie. Jest to znana wypowiedź pewnego dyrektora muzeum sztuki nowoczesnej, akceptującego wszelkie formy działań współczesnych artystów: nawet i dziura w murze może być dziełem sztuki, jeśli zrobi ją - jako dzieło sztuki - artysta.. <br>W naszych czasach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego