Typ tekstu: Książka
Autor: Newerly Igor
Tytuł: Pamiątka z Celulozy
Rok wydania: 1973
Rok powstania: 1952
na Cygance. Wszędzie było pełno policji i to się rzucało w oczy, alarmowało czujność: dlaczego właśnie tej nocy wzmocnili? Czyżby przyśpieszyli swą akcję?
Dał znać komitetowi o wszystkim i polazł do siebie, na dach budy, zwany też punktem obserwacyjnym.
Był już prawie na dachu, kiedy Leon go dojrzał. - A ja tu czekam na ciebie tyle czasu!
- To chodź na punkt.
Leon był już w komitecie (jako łącznik od Grundlanda poszedł przede wszystkim do komitetu), był na chórze, odwiedził Weronkę, no i chciał przed powrotem do swoich pogadać jeszcze ze Szczęsnym.
- Śpiewu przynajmniej człowiek posłuchał. Bo u nas cicho. Nie śpiewamy.
- Dlaczego
na Cygance. Wszędzie było pełno policji i to się rzucało w oczy, alarmowało czujność: dlaczego właśnie tej nocy wzmocnili? Czyżby przyśpieszyli swą akcję?<br>Dał znać komitetowi o wszystkim i polazł do siebie, na dach budy, zwany też punktem obserwacyjnym.<br>Był już prawie na dachu, kiedy Leon go dojrzał. - A ja tu czekam na ciebie tyle czasu!<br>- To chodź na punkt.<br>Leon był już w komitecie (jako łącznik od Grundlanda poszedł przede wszystkim do komitetu), był na chórze, odwiedził Weronkę, no i chciał przed powrotem do swoich pogadać jeszcze ze Szczęsnym.<br>- Śpiewu przynajmniej człowiek posłuchał. Bo u nas cicho. Nie śpiewamy.<br>- Dlaczego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego