Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy medyczne i kosmetyczne
Rok: 2003
i mięsień czworoglowy uda.
Do urazów dochhodzi zazwyczaj, gdy siła mięśni podkolanowyc przekracza 60% siły mięśnia czworogłowego. Objwem jset ostry bol tylnej części uda, występujący, gdy mięśnie kurczą się ngle i gwałtownie, np. podczas "wybicia się" biegacza z bloków startowych.
KOLANO
Kosć udowa (udo) łączy się z kością piszczelową (golenią) tworzac sstaw kolanowy. Na powierzchni stawu umiejscowiona jest pokrywa (rzepka), która ślizga się po nim podczas zginania i prostowania nogi w kolanie. Między udem i golenią (podudizem) znajduje się chrząstka, pochłaniająca siły przenikające przez kolano. W kolanie są dwa wiązadla stawowe, które krzyżują się wewnątrz stawu.
Niewłaściwe umocowanie rzepki (rzepkotrząs, patella
i mięsień czworoglowy uda.<br>Do urazów dochhodzi zazwyczaj, gdy siła mięśni podkolanowyc przekracza 60% siły mięśnia czworogłowego. Objwem jset ostry bol tylnej części uda, występujący, gdy mięśnie kurczą się ngle i gwałtownie, np. podczas "wybicia się" biegacza z bloków startowych.<br>KOLANO<br>Kosć udowa (udo) łączy się z kością piszczelową (golenią) tworzac sstaw kolanowy. Na powierzchni stawu umiejscowiona jest pokrywa (rzepka), która ślizga się po nim podczas zginania i prostowania nogi w kolanie. Między udem i golenią (podudizem) znajduje się chrząstka, pochłaniająca siły przenikające przez kolano. W kolanie są dwa wiązadla stawowe, które krzyżują się wewnątrz stawu.<br>Niewłaściwe umocowanie rzepki (rzepkotrząs, patella
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego