Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.26 (21)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ściągnięcia na wodę. Specjaliści z firmy Technisches Hilfwerk, zajmującej się pomocą w takich trudnych przypadkach podłożyli pod barkę 16 specjalnych poduszek. Pozwoliło to unieść ważący 450 ton i długi na 57 metrów statek. Teraz trzeba wyważyć barkę, żeby mogła zjechać do wody po rurach.
Barka utknęła na mieliźnie 21 marca ub.r. Z czasem statek i jego kapitan stali się atrakcją turystyczną. Powstała strona internetowa informująca o losach Rosika i konto, na które wpłacano drobne sumy. Dziś jest na nim 10 tys. euro. Koszt operacji wynosi jednak aż 40 tys. euro. Część funduszy pochodzić będzie od lokalnych władz.
ANDRZEJ KANIEWSKI, Hamburg
ściągnięcia na wodę. Specjaliści z firmy &lt;name type="org"&gt;Technisches Hilfwerk&lt;/&gt;, zajmującej się pomocą w takich trudnych przypadkach podłożyli pod barkę 16 specjalnych poduszek. Pozwoliło to unieść ważący 450 ton i długi na 57 metrów statek. Teraz trzeba wyważyć barkę, żeby mogła zjechać do wody po rurach.<br>Barka utknęła na mieliźnie 21 marca ub.r. Z czasem statek i jego kapitan stali się atrakcją turystyczną. Powstała strona internetowa informująca o losach &lt;name type="person"&gt;Rosika&lt;/&gt; i konto, na które wpłacano drobne sumy. Dziś jest na nim 10 tys. euro. Koszt operacji wynosi jednak aż 40 tys. euro. Część funduszy pochodzić będzie od lokalnych władz.<br>&lt;gap&gt;&lt;au&gt;ANDRZEJ KANIEWSKI, Hamburg
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego