Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
tzw. Wielkich Szkół - bądź po uzupełnieniu wykształcenia w innej formie.
W Ameryce Łacińskiej uczelnie rozbudowano trochę w wyniku tradycji historycznej, a trochę wskutek presji klasy średniej na uzyskiwanie dyplomów.
Tak naprawdę liczy się jednak niewiele z nich.
Kadra większości tamtejszych uniwersytetów też, jak w Polsce, stara się znikać z budynków uczelnianych jak najszybciej.
Podobnie jak w Polsce usiłuje, zachowując tytuł, podejmować pracę w służbie państwowej, w administracji lokalnej czy w różnorodnych przedsiębiorstwach.
Z uniwersyteckiego stanowiska nikt definitywnie nie rezygnuje, bo daje ono prestiż i dobrą wizytówkę, a nawet bez urlopu bezpłatnego pozostawia dużo wolnego czasu (teoretycznie na badania naukowe).
Dla wielu
tzw. Wielkich Szkół - bądź po uzupełnieniu wykształcenia w innej formie.<br>W Ameryce Łacińskiej uczelnie rozbudowano trochę w wyniku tradycji historycznej, a trochę wskutek presji klasy średniej na uzyskiwanie dyplomów.<br>Tak naprawdę liczy się jednak niewiele z nich.<br>Kadra większości tamtejszych uniwersytetów też, jak w Polsce, stara się znikać z budynków uczelnianych jak najszybciej.<br>Podobnie jak w Polsce usiłuje, zachowując tytuł, podejmować pracę w służbie państwowej, w administracji lokalnej czy w różnorodnych przedsiębiorstwach.<br>Z uniwersyteckiego stanowiska nikt definitywnie nie rezygnuje, bo daje ono prestiż i dobrą wizytówkę, a nawet bez urlopu bezpłatnego pozostawia dużo wolnego czasu (teoretycznie na badania naukowe).<br>Dla wielu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego