Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Socjologiczne
Nr: 4
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1976
są stanowiska traktujące osiągnięcie pewnego poziomu możliwości materialnych jako warunek konieczny, ale niewystarczający do realizowania określonego poziomu aktywności kulturalnej. W porównaniu więc z grupą pierwszą mamy tu do czynienia z istotnym zrewaloryzowaniem charakteru interesujących nas związków. Oto przykłady:
"[...] wzrost poziomu życia nie skłania w sposób konieczny i bezpośredni do aktywniejszego uczestnictwa w kulturze, tym bardziej zaś do pogłębienia stosunku wobec wartości kulturowych".
"[...] tzw. komfort materialny nie jest wystarczającym warunkiem wyższego poziomu kultury, zarówno obyczajowej jak i umysłowej i artystycznej".
"Dysponując różnymi materialnymi możliwościami można osiągnąć zarówno wyższy lub niższy standard życiowy, jak i realizować w różny sposób uczestnictwo kulturalne".
Grupa kolejna
są stanowiska traktujące osiągnięcie pewnego poziomu możliwości materialnych jako warunek konieczny, ale niewystarczający do realizowania określonego poziomu aktywności kulturalnej. W porównaniu więc z grupą pierwszą mamy tu do czynienia z istotnym zrewaloryzowaniem charakteru interesujących nas związków. Oto przykłady:<br>"[...] wzrost poziomu życia nie skłania w sposób konieczny i bezpośredni do aktywniejszego uczestnictwa w kulturze, tym bardziej zaś do pogłębienia stosunku wobec wartości kulturowych".<br>"[...] tzw. komfort materialny nie jest wystarczającym warunkiem wyższego poziomu kultury, zarówno obyczajowej jak i umysłowej i artystycznej".<br>"Dysponując różnymi materialnymi możliwościami można osiągnąć zarówno wyższy lub niższy standard życiowy, jak i realizować w różny sposób uczestnictwo kulturalne".<br>Grupa kolejna
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego