Typ tekstu: Książka
Autor: Król-Fijewska Maria
Tytuł: Stanowczo, łagodnie, bez lęku
Rok: 1996
mówić o pozytywnych uczuciach, bo osoba, do której się to czuje i tak wie o tym - na przykład kiedyś była poinformowana albo czuje to intuicyjnie.
- Uczucia pozytywne są bardzo delikatne. Jeżeli będzie się o nich mówiło za często i za głośno, wówczas znikną. Uczucia pozytywne najlepiej narastają w milczeniu.
- Wyrażanie uczuć pozytywnych stanowi zobowiązanie. Drugi człowiek może pomyśleć, że jest nimi obdarzony na zawsze albo przecenić ich znaczenie, intensywność czy głębokość, co ostatecznie doprowadzi do zawodu i nieporozumienia.

Wszystkie te argumenty chronią człowieka przed prawdziwym wyrażaniem siebie.
Im częściej się wyraża uczucia pozytywne, tym częściej się je przeżywa, oczywiście, jeśli osoba
mówić o pozytywnych uczuciach, bo osoba, do której się to czuje i tak wie o tym - na przykład kiedyś była poinformowana albo czuje to intuicyjnie.<br>- Uczucia pozytywne są bardzo delikatne. Jeżeli będzie się o nich mówiło za często i za głośno, wówczas znikną. Uczucia pozytywne najlepiej narastają w milczeniu.<br>- Wyrażanie uczuć pozytywnych stanowi zobowiązanie. Drugi człowiek może pomyśleć, że jest nimi obdarzony na zawsze albo przecenić ich znaczenie, intensywność czy głębokość, co ostatecznie doprowadzi do zawodu i nieporozumienia.<br><br>Wszystkie te argumenty chronią człowieka przed prawdziwym wyrażaniem siebie.<br>Im częściej się wyraża uczucia pozytywne, tym częściej się je przeżywa, oczywiście, jeśli osoba
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego