Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
na duże ilości potrzebnych przyrządów oraz ich wysoką precyzję, mogły podjąć się w tym czasie tylko - PZO.
Przyrząd celowniczy do armaty przeciwlotniczej nazywano: Przeziernik do 40 mm armaty przeciwlotniczej wz. 36 (fot. 4.6), a do armaty przeciwpancernej: Celownik do 37 mm armaty przeciwpancernej wz. 36 (fot. 4.7).
Nie udało się ustalić czy, w ramach zakupionych licencji, strona polska otrzymała również dokumentację konstrukcyjną, a przynajmniej wzory wymienionych celowników. Przypuszczać jednak należy, że tak było, gdyż PZO najpierw rozpoczęły dostawy obu przyrządów do firmy Bofors, a dopiero potem dla Departamentu Uzbrojenia.
Jest wielce prawdopodobne, że celowniki stanowiły wyposażenie armat, które zakupiono w
na duże ilości potrzebnych przyrządów oraz ich wysoką precyzję, mogły podjąć się w tym czasie tylko - PZO.<br>Przyrząd celowniczy do armaty przeciwlotniczej nazywano: Przeziernik do 40 mm armaty przeciwlotniczej wz. 36 (fot. 4.6), a do armaty przeciwpancernej: Celownik do 37 mm armaty przeciwpancernej wz. 36 (fot. 4.7).<br>Nie udało się ustalić czy, w ramach zakupionych licencji, strona polska otrzymała również dokumentację konstrukcyjną, a przynajmniej wzory wymienionych celowników. Przypuszczać jednak należy, że tak było, gdyż PZO najpierw rozpoczęły dostawy obu przyrządów do firmy Bofors, a dopiero potem dla Departamentu Uzbrojenia.<br>Jest wielce prawdopodobne, że celowniki stanowiły wyposażenie armat, które zakupiono w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego