Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
nylonowe pończochy!

Bolesław Leśmian i Dora Lebental-Speerowa
Dedykował jej cykl wierszy "W malinowym chruśniaku", najbardziej bodaj erotycznych w dziejach literatury polskiej. Pozwalał się jej (była lekarką) kurować, prześwietlać i robić masaże. Czy było coś więcej?
A czego jeszcze więcej potrzeba?!

Bp Czesław Kaczmarek i siostra Domicella
Romans duchownej pary udokumentowany został przez księdza Leonarda Świderskiego ("Oglądały oczy moje"). Skandal byłby niemały, gdyby władze stalinowskie nie wsadziły biskupa (za co innego oczywiście) do więzienia. A o męczennikach, jak wiadomo, nil nisi bene.

Książę Józef Poniatowski i Zofia Czosnowska
Kochali się wiernie (sic!) aż do śmierci księcia Pepiego. Niestety, tylko z doskoku
nylonowe pończochy!<br><br>Bolesław Leśmian i Dora Lebental-Speerowa<br>Dedykował jej cykl wierszy "W malinowym chruśniaku", najbardziej bodaj erotycznych w dziejach literatury polskiej. Pozwalał się jej (była lekarką) kurować, prześwietlać i robić masaże. Czy było coś więcej?<br>A czego jeszcze więcej potrzeba?!<br><br>Bp Czesław Kaczmarek i siostra Domicella<br>Romans duchownej pary udokumentowany został przez księdza Leonarda Świderskiego ("Oglądały oczy moje"). Skandal byłby niemały, gdyby władze stalinowskie nie wsadziły biskupa (za co innego oczywiście) do więzienia. A o męczennikach, jak wiadomo, nil nisi bene.<br><br>Książę Józef Poniatowski i Zofia Czosnowska<br>Kochali się wiernie (sic!) aż do śmierci księcia Pepiego. Niestety, tylko z doskoku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego