Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
gazowej w liczniku.
Proces tworzenia i działania fotonów można przedstawić następująco:
1. a) Zderzenia niesprężyste atomów i cząsteczek z elektronami doprowadzają do przekazania energii dostatecznej, by zaszła fotoemisja.
1. b) Powstałe fotony mogą wywoływać efekt fotoelektryczny na katodzie (warunek: energia fotonów praca wyjścia elektronu z katody). Pochodzące stąd fotoelektrony biorą udział w wyładowaniu.
1. c) Powstałe fotony mogą również wytwarzać fotoelektrony w gazie.
1. d) Fotoelektrony b) i c) pojawiają się w bardzo krótkim czasie po elektronach pierwotnych, obserwuje się więc wzrost współczynnika A .
2. Istnieje inny czynnik wzrostu współczynnika A . Mianowicie jony dodatnie, zbliżając się do katody, wyrywają elektrony z
gazowej w liczniku.<br> Proces tworzenia i działania fotonów można przedstawić następująco:<br> 1. a) Zderzenia niesprężyste atomów i cząsteczek z elektronami doprowadzają do przekazania energii dostatecznej, by zaszła fotoemisja.<br> 1. b) Powstałe fotony mogą wywoływać efekt fotoelektryczny na katodzie (warunek: energia fotonów praca wyjścia elektronu z katody). Pochodzące stąd fotoelektrony biorą udział w wyładowaniu.<br> 1. c) Powstałe fotony mogą również wytwarzać fotoelektrony w gazie.<br> 1. d) Fotoelektrony b) i c) pojawiają się w bardzo krótkim czasie po elektronach pierwotnych, obserwuje się więc wzrost współczynnika A .<br> 2. Istnieje inny czynnik wzrostu współczynnika A . Mianowicie jony dodatnie, zbliżając się do katody, wyrywają elektrony z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego