Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zmiana parafii miałaby być obligatoryjna po dwunastu latach pełnienia posługi w jednej parafii. - To rozwiązanie znane jest w wielu państwach. Na pewno ma pewne plusy, ale nie spodziewam się zbyt dużego poparcia dla tego pomysłu w samych parafiach - uważa ksiądz Sobeczko.
Wśród propozycji komisji znalazło się zobowiązanie parafii bogatszych do udzielania pomocy materialnej parafiom biedniejszym oraz dobrowolnego opodatkowania wiernych. - Nie mówimy o konkretnych kwotach. Chodzi raczej o zadeklarowanie na początku roku określonych kwot, jakie wierny jest gotów przekazać na rzecz parafii. To pozwoliłoby proboszczom na planowanie wydatków, zwłaszcza remontów i konserwacji obiektów zabytkowych - wyjaśnia sekretarz synodu.
Do zakończenia synodu diecezji opolskiej jeszcze
zmiana parafii miałaby być obligatoryjna po dwunastu latach pełnienia posługi w jednej parafii. &lt;q&gt;- To rozwiązanie znane jest w wielu państwach. Na pewno ma pewne plusy, ale nie spodziewam się zbyt dużego poparcia dla tego pomysłu w samych parafiach&lt;/&gt; - uważa ksiądz &lt;name type="person"&gt;Sobeczko&lt;/&gt;.<br>Wśród propozycji komisji znalazło się zobowiązanie parafii bogatszych do udzielania pomocy materialnej parafiom biedniejszym oraz dobrowolnego opodatkowania wiernych. &lt;q&gt;- Nie mówimy o konkretnych kwotach. Chodzi raczej o zadeklarowanie na początku roku określonych kwot, jakie wierny jest gotów przekazać na rzecz parafii. To pozwoliłoby proboszczom na planowanie wydatków, zwłaszcza remontów i konserwacji obiektów zabytkowych&lt;/&gt; - wyjaśnia sekretarz synodu.<br>Do zakończenia synodu diecezji opolskiej jeszcze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego