Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
komputerowej firmy Hewlett Packard, którego dawnym zadaniem było "rozpracowywanie" sygnatariuszy Karty 77. Są dowody na to, że jego teczka została zlikwidowana w listopadzie 1989 - przyznał wiceminister spraw wewnętrznych Vladimir Zeman.
Problematyką rozliczeń z przeszłością zajmują się również wczorajsze "Lidove Noviny" informując o zbrodniach komunistów, które nigdy nie były wyjaśnione ani ukarane. Przed sądem nie stanął np. Alois Grebeniczek (ojciec obecnego przewodniczącego Komunistycznej Partii Czech i Moraw) - oficer śledczy STB, słynący ze szczególnego okrucieństwa. Formalnie proces został wytoczony, ale od 1997 - mimo wezwań - Grebeniczek ani razu nie stawił się na procesie. Zawsze miał usprawiedliwienie. Zmarł w roku ubiegłym.
Na pytanie, dlaczego tak
komputerowej firmy &lt;name type="org"&gt;Hewlett Packard&lt;/&gt;, którego dawnym zadaniem było &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"rozpracowywanie"&lt;/&gt;&lt;/&gt; sygnatariuszy Karty 77. Są dowody na to, że jego teczka została zlikwidowana w listopadzie 1989 - przyznał wiceminister spraw wewnętrznych &lt;name type="person"&gt;Vladimir Zeman&lt;/&gt;.<br>Problematyką rozliczeń z przeszłością zajmują się również wczorajsze &lt;name type="tit"&gt;"Lidove Noviny"&lt;/&gt; informując o zbrodniach komunistów, które nigdy nie były wyjaśnione ani ukarane. Przed sądem nie stanął np. &lt;name type="person"&gt;Alois Grebeniczek&lt;/&gt; (ojciec obecnego przewodniczącego &lt;name type="org"&gt;Komunistycznej Partii Czech i Moraw&lt;/&gt;) - oficer śledczy &lt;name type="org"&gt;STB&lt;/&gt;, słynący ze szczególnego okrucieństwa. Formalnie proces został wytoczony, ale od 1997 - mimo wezwań - &lt;name type="person"&gt;Grebeniczek&lt;/&gt; ani razu nie stawił się na procesie. Zawsze miał usprawiedliwienie. Zmarł w roku ubiegłym.<br>Na pytanie, dlaczego tak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego