Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 08.31
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
pójdziemy na ryby.
HENRYKA BEDNARSKAŚmierć przed kolacją

Nie wiadomo, gdzie dwaj bracia znaleźli niewypał. Próba dotarcia do jego wnętrza zakończyła się tragiczną eksplozją. Chłopcy przebywali u dziadków w Kałkach Dolnych.


Niewielki dom Żaków stoi na samym początku Kałek Dolnych. Na ścianie czerwona tabliczka z napisem "sołtys". Pan Marian ociera ukradkiem łzy.
- I co, może chcecie zapytać jak się czuję - szepcze, aby nie było słychać jak łamie mu się głos. - A jak się może czuć dziadek, któremu na rękach umiera wnuk?

Skończyli kosić

Był poniedziałek. Wieczór. Marian Żak akurat oglądał w telewizji "Wiadomości". Żona przygotowywała kolację. Zamęt był tego dnia większy
pójdziemy na ryby.<br>&lt;au&gt;HENRYKA BEDNARSKA&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br><br><br>&lt;div type="news" sex="m"&gt;&lt;tit&gt;Śmierć przed kolacją&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Nie wiadomo, gdzie dwaj bracia znaleźli niewypał. Próba dotarcia do jego wnętrza zakończyła się tragiczną eksplozją. Chłopcy przebywali u dziadków w Kałkach Dolnych.&lt;/&gt; <br><br><br>Niewielki dom Żaków stoi na samym początku Kałek Dolnych. Na ścianie czerwona tabliczka z napisem "sołtys". Pan Marian ociera ukradkiem łzy. <br>- I co, może chcecie zapytać jak się czuję - szepcze, aby nie było słychać jak łamie mu się głos. - A jak się może czuć dziadek, któremu na rękach umiera wnuk?<br><br>&lt;tit&gt;Skończyli kosić&lt;/&gt;<br><br>Był poniedziałek. Wieczór. Marian Żak akurat oglądał w telewizji "Wiadomości". Żona przygotowywała kolację. Zamęt był tego dnia większy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego