Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
osobom sprawującym opiekę nad dziećmi "stosowania form karcenia naruszających godność osób małoletnich". Jest tak sformułowany, że można go interpretować bardzo szeroko - łącznie z zakazem klapsa, do którego stosowania przyznaje się 80 proc. rodziców.
W Sejmie - więcej za niż przeciw. Projekt ma szanse na uchwalenie, bo gorąco popiera go lewica i umiarkowanie - Platforma Obywatelska. PiS i LPR odnoszą się do niego sceptycznie, argumentując, że rząd nie powinien nadmiernie ingerować w stosunki rodzinne.
- Klaps jako forma kary powinien być absolutnie zakazany - mówi Jolanta Banach, przewodnicząca Klubu SdPl. - Wiem, że psychologowie dopuszczają klapsy wyłącznie w sytuacji, w której dziecku zagraża niebezpieczeństwo.
Marta Fogler z
osobom sprawującym opiekę nad dziećmi "stosowania form karcenia naruszających godność osób małoletnich". Jest tak sformułowany, że można go interpretować bardzo szeroko - łącznie z zakazem klapsa, do którego stosowania przyznaje się 80 proc. rodziców.<br>W Sejmie - więcej za niż przeciw. Projekt ma szanse na uchwalenie, bo gorąco popiera go lewica i umiarkowanie - &lt;name type="org"&gt;Platforma Obywatelska&lt;/&gt;. &lt;name type="org"&gt;PiS&lt;/&gt; i &lt;name type="org"&gt;LPR&lt;/&gt; odnoszą się do niego sceptycznie, argumentując, że rząd nie powinien nadmiernie ingerować w stosunki rodzinne.<br>- Klaps jako forma kary powinien być absolutnie zakazany - mówi &lt;name type="person"&gt;Jolanta Banach&lt;/&gt;, przewodnicząca &lt;name type="org"&gt;Klubu SdPl&lt;/&gt;. - Wiem, że psychologowie dopuszczają klapsy wyłącznie w sytuacji, w której dziecku zagraża niebezpieczeństwo.<br>&lt;name type="person"&gt;Marta Fogler&lt;/&gt; z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego