Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
wzbudzenia . Układ przechodzi do stanu wzbudzonego jądra złożonego. Ponieważ pocisk miał pewną energię kinetyczną, wzbudzenie jądra wynosi ((...)) Równanie to jest spełnione przy założeniu, że jądro złożone stanowi centrum odniesienia. Zauważmy, że wysokość bariery kulombowskiej wpływa na energię wzbudzenia wyłącznie w tym sensie, że energia kinetyczna pocisku musi przekraczać pewną wartość umożliwiającą zajście reakcji.
3) W reakcji energie ˙i ((...)) przechodzą całkowicie w ((...)) 0 jądra złożonego. Wzbudzenie jądra złożonego może zanikać albo przez emisję promieniowania , albo przez rozpad jądra złożonego na różne produkty. W pierwszym przypadku mamy ((...)), w drugim przypadku obowiązuje równanie (4.4-2).
W powyższych rozważaniach występują trzy rodzaje promienia jądrowego
wzbudzenia . Układ przechodzi do stanu wzbudzonego jądra złożonego. Ponieważ pocisk miał pewną energię kinetyczną, wzbudzenie jądra wynosi ((...)) Równanie to jest spełnione przy założeniu, że jądro złożone stanowi centrum odniesienia. Zauważmy, że wysokość bariery kulombowskiej wpływa na energię wzbudzenia wyłącznie w tym sensie, że energia kinetyczna pocisku musi przekraczać pewną wartość umożliwiającą zajście reakcji.<br> 3) W reakcji energie ˙i ((...)) przechodzą całkowicie w ((...)) 0 jądra złożonego. Wzbudzenie jądra złożonego może zanikać albo przez emisję promieniowania , albo przez rozpad jądra złożonego na różne produkty. W pierwszym przypadku mamy ((...)), w drugim przypadku obowiązuje równanie (4.4-2).<br> W powyższych rozważaniach występują trzy rodzaje promienia jądrowego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego