Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
do 15 rodzajów przyrządów i przyspieszonymi terminami ich dostaw. Było to konsekwencją narastającego zagrożenia wojennego i potrzebami producentów wyrobów finalnych (Starachowice, Zakłady Południowe, Cegielski, itd.).
Wyeliminowanie z programu produkcji w latach 1940-1941 przyrządów celowniczych do armat przeciwlotniczych kal. 40 mm najprawdopodobniej było spowodowane powstałymi zapasami z produkcji w latach uprzednich. Stan ten omówiono na s. 170.
Z 21 pozycji przyrządów wymienionych w tab. 15 nie udało się uzyskać żadnych danych o:
- przyrządzie celowniczym do 75 mm armaty przeciwlotniczej;
- dalmierzu 5 m;
- podstawie do dalmierza 5 m;
- nastawnicach i odbiornikach dział morskich.Wymieniony w poz. 14 "Aparat centralny nowego typu" różnił
do 15 rodzajów przyrządów i przyspieszonymi terminami ich dostaw. Było to konsekwencją narastającego zagrożenia wojennego i potrzebami producentów wyrobów finalnych (Starachowice, Zakłady Południowe, Cegielski, itd.).<br>Wyeliminowanie z programu produkcji w latach 1940-1941 przyrządów celowniczych do armat przeciwlotniczych kal. 40 mm najprawdopodobniej było spowodowane powstałymi zapasami z produkcji w latach uprzednich. Stan ten omówiono na s. 170.<br>Z 21 pozycji przyrządów wymienionych w tab. 15 nie udało się uzyskać żadnych danych o:<br>- przyrządzie celowniczym do 75 mm armaty przeciwlotniczej;<br>- dalmierzu 5 m;<br>- podstawie do dalmierza 5 m;<br>- nastawnicach i odbiornikach dział morskich.<br><br>&lt;gap&gt;<br><br> Wymieniony w poz. 14 "Aparat centralny nowego typu" różnił
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego