Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
razy interweniowali w sprawie rozrób chuliganów w Jawtach i Wiśniówku. Grzegorz P., który ma na koncie kilka wyroków sądu dla nieletnich, w grudniu trafił do poprawczaka w Kamienicy Elbląskiej. Reszta pozostaje na wolności.
Janusz Araś, komendant powiatowy policji w Iławie, któremu podlega gmina Susz, mówi, że agresja tej grupy znajduje upust też w Wiśniówku, choć w mniejszym stopniu niż w Jawtach. - Teraz prowadzimy przeciwko tym wyrostkom siedem postępowań. Gdyby sąd działał szybko i zdecydowanie, i nakazał umieszczenie chuliganów w zakładach poprawczych, z których trudno jest uciec, to ludzie w okolicznych wsiach odzyskaliby spokój.
Socjolog Jolanta Szklarz z Olsztyna ocenia, że zwłaszcza
razy interweniowali w sprawie rozrób chuliganów w &lt;name type="place"&gt;Jawtach&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Wiśniówku&lt;/&gt;. &lt;name type="person"&gt;Grzegorz P.&lt;/&gt;, który ma na koncie kilka wyroków sądu dla nieletnich, w grudniu trafił do poprawczaka w &lt;name type="place"&gt;Kamienicy Elbląskiej&lt;/&gt;. Reszta pozostaje na wolności.<br>&lt;name type="person"&gt;Janusz Araś&lt;/&gt;, komendant powiatowy policji w &lt;name type="place"&gt;Iławie&lt;/&gt;, któremu podlega gmina &lt;name type="place"&gt;Susz&lt;/&gt;, mówi, że agresja tej grupy znajduje upust też w &lt;name type="place"&gt;Wiśniówku&lt;/&gt;, choć w mniejszym stopniu niż w &lt;name type="place"&gt;Jawtach&lt;/&gt;. - Teraz prowadzimy przeciwko tym wyrostkom siedem postępowań. Gdyby sąd działał szybko i zdecydowanie, i nakazał umieszczenie chuliganów w zakładach poprawczych, z których trudno jest uciec, to ludzie w okolicznych wsiach odzyskaliby spokój.<br>Socjolog &lt;name type="person"&gt;Jolanta Szklarz&lt;/&gt; z &lt;name type="place"&gt;Olsztyna&lt;/&gt; ocenia, że zwłaszcza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego