Typ tekstu: Książka
Autor: Kusch Włodzimierz
Tytuł: Co o promieniowaniu wiedzieć powinniśmy
Rok: 1998
w sierpniu 1949 r. Rosjanie mieli gotową już bombę. Bez zagłębiania się w szczegóły można wnioskować, że wywiad radziecki sprawnie działając, dostarczył cennych informacji o, pracach prowadzonych w Los Alamos i w innych laboratoriach amerykańskich, co pozwoliło znacznie przyśpieszyć realizację programu, pomijając np. trudny i czasochłonny proces wzbogacania paliwa w uran-235, z przejściem bezpośrednio do produkcji plutonu.
Z relacji Kurczatowa wynika, że w połowie lat czterdziestych tylko on był upoważniony przez Berię do wglądu w raporty wywiadowców działających na Zachodzie.
Materiałów było tak wiele, że z trudem mógł podołać dodatkowym obowiązkom.
Nasuwa się pytanie, co Zachód wiedział o pracach prowadzonych
w sierpniu 1949 r. Rosjanie mieli gotową już bombę. Bez zagłębiania się w szczegóły można wnioskować, że wywiad radziecki sprawnie działając, dostarczył cennych informacji o, pracach prowadzonych w Los Alamos i w innych laboratoriach amerykańskich, co pozwoliło znacznie przyśpieszyć realizację programu, pomijając np. trudny i czasochłonny proces wzbogacania paliwa w uran-235, z przejściem bezpośrednio do produkcji plutonu.<br>Z relacji Kurczatowa wynika, że w połowie lat czterdziestych tylko on był upoważniony przez Berię do wglądu w raporty wywiadowców działających na Zachodzie.<br>Materiałów było tak wiele, że z trudem mógł podołać dodatkowym obowiązkom.<br>Nasuwa się pytanie, co Zachód wiedział o pracach prowadzonych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego