Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
cząstek pierwiastek ulega przesunięciu o jedno miejsce w prawo ( liczba atomowa wzrasta o jednostkę, a liczba masowa pozostaje bez zmiany).
W szeregach zachodzą rozpady rozgałęzione. Liczba stwierdzonych rozgałęzień stale się zwiększa w miarę postępu techniki pomiarowej, pozwalającego na wykrywanie substancji o słabej aktywności. Na rysunku 2.1 podano przykład szeregu uranowego z naniesionymi niektórymi rozpadami rozgałęzionymi.
Oprócz podanych wyżej naturalnych pierwiastków promieniotwórczych ciężkich, promieniowanie wykazują: potas ((...)) lat), rubid ((...))
Promieniowanie emitują: neodym ((...))
W tabeli 2.1 podano zestawienie niektórych minerałów zawierających uran i tor.

2.2. Prawo rozpadu promieniotwórczego

W kilka lat po odkryciu promieniotwórczości stwierdzono (Schweidler 1905), że aktywność substancji promieniotwórczej
cząstek pierwiastek ulega przesunięciu o jedno miejsce w prawo ( liczba atomowa wzrasta o jednostkę, a liczba masowa pozostaje bez zmiany).<br> W szeregach zachodzą rozpady rozgałęzione. Liczba stwierdzonych rozgałęzień stale się zwiększa w miarę postępu techniki pomiarowej, pozwalającego na wykrywanie substancji o słabej aktywności. Na rysunku 2.1 podano przykład szeregu uranowego z naniesionymi niektórymi rozpadami rozgałęzionymi.<br> Oprócz podanych wyżej naturalnych pierwiastków promieniotwórczych ciężkich, promieniowanie wykazują: potas ((...)) lat), rubid ((...)) <br> Promieniowanie emitują: neodym ((...)) <br> W tabeli 2.1 podano zestawienie niektórych minerałów zawierających uran i tor.<br><br>&lt;tit&gt;2.2. Prawo rozpadu promieniotwórczego&lt;/&gt;<br><br> W kilka lat po odkryciu promieniotwórczości stwierdzono (Schweidler 1905), że aktywność substancji promieniotwórczej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego