Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 37
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
wójt inwestował w straż pożarną, natomiast inwestycje szkolne były bardzo zaniedbywane - ubolewał Józef Jan Modła, tłumacząc zasadność prowadzonych obecnie prac.
Radni zapoznali się też z trzema wstępnymi projektami herbu gminy opracowanymi przez radnego Bartka Koszarka i Maćka Kuchtę.
BZ



Galicowa Grapa - W krzyżu nadzieja

We wtorek, 14 września odbyło się uroczyste poświęcenie odnowionego krzyża na Galicowej Grapie w podziękowaniu za 2000 lat chrześcijaństwa. Dokonał go poroniański proboszcz ks. Franciszek Juchas.
Na początku naszego wieku, w 1910 roku w duchu patriotyzmu w pięćsetną rocznicę zwycięstwa bitwy pod Grunwaldem społeczeństwo Poronina postawiło na Galicowej Grapie krzyż, który stał się symbolem nadziei na zwycięstwo
wójt inwestował w straż pożarną, natomiast inwestycje szkolne były bardzo zaniedbywane - ubolewał Józef Jan Modła, tłumacząc zasadność prowadzonych obecnie prac.<br>Radni zapoznali się też z trzema wstępnymi projektami herbu gminy opracowanymi przez radnego Bartka Koszarka i Maćka Kuchtę.<br>&lt;au&gt;BZ&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Galicowa Grapa - W krzyżu nadzieja&lt;/tit&gt;<br><br>We wtorek, 14 września odbyło się uroczyste poświęcenie odnowionego krzyża na Galicowej Grapie w podziękowaniu za 2000 lat chrześcijaństwa. Dokonał go &lt;orig&gt;poroniański&lt;/&gt; proboszcz ks. Franciszek Juchas.<br>Na początku naszego wieku, w 1910 roku w duchu patriotyzmu w pięćsetną rocznicę zwycięstwa bitwy pod Grunwaldem społeczeństwo Poronina postawiło na Galicowej Grapie krzyż, który stał się symbolem nadziei na zwycięstwo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego