Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
własnej woli życia się nie pozbawia. Odzwierciedleniem tych poglądów, w których na pytanie "dlaczego" szuka się wyjaśnienia w zaburzeniach psychicznych bądź szczególnych predestynujących do samobójstwa cechach jego ofiary, jest publicystyka.

Charakterystycznym przykładem tego typu rozumowania jest, przykładowo, często powoływany tekst Janusza Czapińskiego, w którym sugeruje on, że samobójstwo "[...] jest efektem utraty woli życia, a ta nie zależy od przypadłości losu, jest w nas. U większości silna, u nielicznych słabsza. Silną wolę życia zniszczyć może choroba, alkohol, narkotyki, ale nie trudności i kłopoty czy nawet dramaty osobiste. Na słabą wolę życia nie wymyślono jeszcze żadnego lekarstwa".

Odwołanie się do tajemnej i nie
własnej woli życia się nie pozbawia. Odzwierciedleniem tych poglądów, w których na pytanie "dlaczego" szuka się wyjaśnienia w zaburzeniach psychicznych bądź szczególnych predestynujących do samobójstwa cechach jego ofiary, jest publicystyka.<br><br> Charakterystycznym przykładem tego typu rozumowania jest, przykładowo, często powoływany tekst Janusza Czapińskiego, w którym sugeruje on, że samobójstwo "[...] jest efektem utraty woli życia, a ta nie zależy od przypadłości losu, jest w nas. U większości silna, u nielicznych słabsza. Silną wolę życia zniszczyć może choroba, alkohol, narkotyki, ale nie trudności i kłopoty czy nawet dramaty osobiste. Na słabą wolę życia nie wymyślono jeszcze żadnego lekarstwa".<br><br>Odwołanie się do tajemnej i nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego