Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
wynosi tylko 575 zł i to pod warunkiem, że emerytura wraz z tym dodatkiem nie przekroczy 95%, a w niektórych systemach 100% przeciętnego jego zarobku z okresu przyjętego do obliczenia podstawy wymiaru, i to zarobku netto, tj. po potrąceniu podatku od wynagrodzeń i składki na cele emerytalne.
Rozwiązanie to trudno uznać za sprawiedliwe. Wydaje się, że wysokość dodatku za odznaczenie powinna być ustalona w konkretnej kwocie (np. 2000 czy 3000 zł) bez względu na wysokość emerytury czy renty, przy czym powinien być on przyznany w pełnej wysokości, nawet w razie przekroczenia górnego dopuszczalnego pułapu (95 bądź 100% podstawy wymiaru).
Skoro mowa
wynosi tylko 575 zł i to pod warunkiem, że emerytura wraz z tym dodatkiem nie przekroczy 95%, a w niektórych systemach 100% przeciętnego jego zarobku z okresu przyjętego do obliczenia podstawy wymiaru, i to zarobku netto, tj. po potrąceniu podatku od wynagrodzeń i składki na cele emerytalne. <br> Rozwiązanie to trudno uznać za sprawiedliwe. Wydaje się, że wysokość dodatku za odznaczenie powinna być ustalona w konkretnej kwocie (np. 2000 czy 3000 zł) bez względu na wysokość emerytury czy renty, przy czym powinien być on przyznany w pełnej wysokości, nawet w razie przekroczenia górnego dopuszczalnego pułapu (95 bądź 100% podstawy wymiaru). <br> Skoro mowa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego