Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 03.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
w Platformie. W trosce o wygląd partii jej naczelne władze wydały uchwałę, że o przyjmowaniu byłych senatorów, posłów i wojewodów nie mogą decydować władze regionalne, a jedynie krajowe. Takich transferów jest zatem niewiele.

Osoby, które wcześniej krążyły po orbitach władzy, do PO ma także zniechęcić ustalona w niektórych regionach zasada vacatio legis. Polega na tym, że zanim członek zostanie kandydatem na prestiżowe stanowisko lub na listę w wyborach, musi mieć za sobą odpowiedni partyjny staż. Władze PO przy przejmowaniu polityków z innych ugrupowań nie chcą drażnić swoich najwierniejszych członków. - Mamy działaczy, którzy przed czterema laty zaczęli budować partię, mającą wtedy niewielkie poparcie
w Platformie. W trosce o wygląd partii jej naczelne władze wydały uchwałę, że o przyjmowaniu byłych senatorów, posłów i wojewodów nie mogą decydować władze regionalne, a jedynie krajowe. Takich transferów jest zatem niewiele.<br><br>Osoby, które wcześniej krążyły po orbitach władzy, do PO ma także zniechęcić ustalona w niektórych regionach zasada &lt;foreign&gt;vacatio legis&lt;/&gt;. Polega na tym, że zanim członek zostanie kandydatem na prestiżowe stanowisko lub na listę w wyborach, musi mieć za sobą odpowiedni partyjny staż. Władze PO przy przejmowaniu polityków z innych ugrupowań nie chcą drażnić swoich najwierniejszych członków. - Mamy działaczy, którzy przed czterema laty zaczęli budować partię, mającą wtedy niewielkie poparcie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!