Typ tekstu: Książka
Autor: Broszkiewicz Jerzy
Tytuł: Doktor Twardowski
Rok wydania: 1987
Rok powstania: 1978
o Polski za dobre pieniądze i dla dużych pieniędzy.
- To znaczy? - Otrzymał zadanie: opętać najbogatszego w Koronie, zrozpaczonego wdowca.
Mistrza wiedzy tajemnej sprowadzili rzekomo do Polski nadzwyczaj możni panowie: Franciszek Krasiński oraz bracia Mniszech.
Zrozpaczony, wdowiec, Jego Królewska Mość Zygmunt August, po śmierci żony Barbary de domo Radziwiłł, a primo voto wojewodzi ny Gasztołdowej, zaczął szukać pociechy w świecie zabiegów nekromanckich i bytów niematerialnych.
Natomiast Krasiński i Mniszchowie postanowili znaleźć dojście do króla i jego skarbca poprzez sprawy nie tyle tajemne, ile tajne. Za sprawą bytu materialnego.
Udało się, albowiem szwabski uczony, z nazwiska Dhur, a z łacińska Duranovius, za pośrednictwem
o Polski za dobre pieniądze i dla dużych pieniędzy.<br>- To znaczy? - Otrzymał zadanie: opętać najbogatszego w Koronie, zrozpaczonego wdowca.<br>Mistrza wiedzy tajemnej sprowadzili rzekomo do Polski nadzwyczaj możni panowie: Franciszek Krasiński oraz bracia Mniszech.<br>Zrozpaczony, wdowiec, Jego Królewska Mość Zygmunt August, po śmierci żony Barbary de domo Radziwiłł, a primo voto wojewodzi ny Gasztołdowej, zaczął szukać pociechy w świecie zabiegów nekromanckich i bytów niematerialnych.<br>Natomiast Krasiński i Mniszchowie postanowili znaleźć dojście do króla i jego skarbca poprzez sprawy nie tyle tajemne, ile tajne. Za sprawą bytu materialnego.<br>Udało się, albowiem szwabski uczony, z nazwiska Dhur, a z łacińska Duranovius, za pośrednictwem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego