Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 45
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Janusz Grodecki, także taternik. Ponadto czworo przewodników tatrzańskich: Zofia Bieryt, Joanna Widlarz, Rafał Kocot oraz niżej podpisany.

*

Polacy podróżujący przez Rosję, korzystają najczęściej z wiz służbowych AB. Należy w takiej sytuacji zabrać ze sobą tzw. list intencyjny z rosyjskim tłumaczeniem i numerami paszportów uczestników wyjazdu. Znacznie droższym rozwiązaniem jest wykupienie voucherów, np. w Inturiście (nawet 50 dolarów za osobę za dzień). Niekiedy turyści, zwłaszcza młodzi, wykupują tylko wizy białoruskie lub próbują jechać przez Rosję bez wizy. Nie jest to najlepsze rozwiązanie - taka podróż może skończyć się wysoką grzywną lub równie wysoką łapówką.
Do Republiki Kabardyno-Bałkarskiej, w której leży Elbrus, można
Janusz Grodecki, także taternik. Ponadto czworo przewodników tatrzańskich: Zofia Bieryt, Joanna Widlarz, Rafał Kocot oraz niżej podpisany.<br><br>*<br><br>Polacy podróżujący przez Rosję, korzystają najczęściej z wiz służbowych AB. Należy w takiej sytuacji zabrać ze sobą tzw. list intencyjny z rosyjskim tłumaczeniem i numerami paszportów uczestników wyjazdu. Znacznie droższym rozwiązaniem jest wykupienie &lt;orig&gt;voucherów&lt;/&gt;, np. w Inturiście (nawet 50 dolarów za osobę za dzień). Niekiedy turyści, zwłaszcza młodzi, wykupują tylko wizy białoruskie lub próbują jechać przez Rosję bez wizy. Nie jest to najlepsze rozwiązanie - taka podróż może skończyć się wysoką grzywną lub równie wysoką łapówką.<br>Do Republiki Kabardyno-Bałkarskiej, w której leży Elbrus, można
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego