Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Domu Papieskiego zapowiedziała, że Ojciec Święty nie odprawi w środę popielcową (25 lutego) tradycyjnej mszy św. w rzymskiej bazylice Świętej Sabiny. Nieoficjalnie mówi się, że yczyną odwołania ceremonii jest chęć oszczędzenia papieżowi trudów ejazdu do odległej od Watykanu dzielnicy miasta.
Podczas świąt Bożego Narodzenia Jan Paweł II wydawał się być w dobrej formie. Obecnie porusza się wyłącznie w specjalnym fotelu na kółkach.
p. z., pap, reuters


Partia europejskiej lewicy komunistycznej
Najważniejsze pełne zatrudnienie

Przedstawiciele jedenastu europejskich partii lewicowych i komunistycznych postanowili utworzyć Europejską Partię Lewicy, która miałaby uczestniczyć w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Program partii, której zjazd założycielski ma odbyć się w
Domu Papieskiego&lt;/&gt; zapowiedziała, że &lt;name type="person"&gt;Ojciec Święty&lt;/&gt; nie odprawi w środę popielcową (25 lutego) tradycyjnej mszy św. w rzymskiej &lt;name type="place"&gt;bazylice Świętej Sabiny&lt;/&gt;. Nieoficjalnie mówi się, że yczyną odwołania ceremonii jest chęć oszczędzenia papieżowi trudów ejazdu do odległej od &lt;name type="place"&gt;Watykanu&lt;/&gt; dzielnicy miasta.<br>Podczas świąt Bożego Narodzenia &lt;name type="person"&gt;Jan Paweł II&lt;/&gt; wydawał się być w dobrej formie. Obecnie porusza się wyłącznie w specjalnym fotelu na kółkach.<br>&lt;au&gt;p. z., pap, reuters&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;Partia europejskiej lewicy komunistycznej&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Najważniejsze pełne zatrudnienie&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Przedstawiciele jedenastu europejskich partii lewicowych i komunistycznych postanowili utworzyć &lt;name type="org"&gt;Europejską Partię Lewicy&lt;/&gt;, która miałaby uczestniczyć w wyborach do &lt;name type="org"&gt;Parlamentu Europejskiego&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>Program partii, której zjazd założycielski ma odbyć się w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego