Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2895
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
wsi. Leżą tam do dziś pod obeliskiem z czerwoną metalową gwiazdą. Kilometr dalej, pod kościołem, masowy grób zabitych przez Rosjan jeńców i mieszkańców. Napis na niewielkim obelisku mówi tylko tyle, że wszyscy zginęli tragicznie jednego styczniowego dnia.
Po 1989 r. władze przestały dbać o radziecką mogiłę, mimo to grób jest w dobrym stanie. Tylko z obelisku zdjęto napis "chwała wyzwolicielom".

Strzały w potylicę
- Niechętne reakcje Polaków na ekshumacje niemieckich grobów są nieliczne. Po latach większość ludzi rozumie, że śmierć wyrównuje rachunki - mówi Izabela Gutfeter. Ale Niemcy nie chcą opowiadać o sprawach, które by mogły zepsuć z trudem osiągnięte porozumienie.
- Podczas ekshumacji bardzo często
wsi. Leżą tam do dziś pod obeliskiem z czerwoną metalową gwiazdą. Kilometr dalej, pod kościołem, masowy grób zabitych przez Rosjan jeńców i mieszkańców. Napis na niewielkim obelisku mówi tylko tyle, że wszyscy zginęli tragicznie jednego styczniowego dnia.<br>Po 1989 r. władze przestały dbać o radziecką mogiłę, mimo to grób jest w dobrym stanie. Tylko z obelisku zdjęto napis &lt;q&gt;"chwała wyzwolicielom"&lt;/&gt;.<br><br>&lt;tit1&gt;Strzały w potylicę&lt;/&gt;<br>- &lt;q&gt;Niechętne reakcje Polaków na ekshumacje niemieckich grobów są nieliczne. Po latach większość ludzi rozumie, że śmierć wyrównuje rachunki&lt;/&gt; - mówi Izabela Gutfeter. Ale Niemcy nie chcą opowiadać o sprawach, które by mogły zepsuć z trudem osiągnięte porozumienie.<br>- &lt;q&gt;Podczas ekshumacji bardzo często
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego