Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Zakopane i Tatry
Rok: 1992
prawej stronie dochodzimy do nagrobka Wojciecha Roja - cieśli i jednego z najbardziej znanych przewodników tatrzańskich. Przy końcu tej alei, ale z lewej (wschodniej) strony mijamy spory grobowiec rodziny Pawliców, gdzie pochowany jest m.in. Franciszek Pawlica, działacz ruchu podhalańskiego i jego syn, wybitny mineralog - Władysław Pawlica.
Za grobowcem Pawliców skręcamy w lewo i obok kaplicy cmentarnej dochodzimy do kwatery, gdzie chowani byli niegdyś innowiercy. Usytuowany tu jest grób Józefa Oppenheima, fotografika, narciarza i ratownika tatrzańskiego, drugiego po Mariuszu Zaruskim naczelnika Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. TOPR do dziś nosi imię J. Oppenheima.
Powracamy do głównej alei i nią idziemy do bramy wejściowej przez
prawej stronie dochodzimy do nagrobka Wojciecha Roja - cieśli i jednego z najbardziej znanych przewodników tatrzańskich. Przy końcu tej alei, ale z lewej (wschodniej) strony mijamy spory grobowiec rodziny Pawliców, gdzie pochowany jest m.in. Franciszek Pawlica, działacz ruchu podhalańskiego i jego syn, wybitny mineralog - Władysław Pawlica.<br> Za grobowcem Pawliców skręcamy w lewo i obok kaplicy cmentarnej dochodzimy do kwatery, gdzie chowani byli niegdyś innowiercy. Usytuowany tu jest grób Józefa Oppenheima, fotografika, narciarza i ratownika tatrzańskiego, drugiego po Mariuszu Zaruskim naczelnika Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. TOPR do dziś nosi imię J. Oppenheima.<br> Powracamy do głównej alei i nią idziemy do bramy wejściowej przez
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego