Typ tekstu: Książka
Autor: Sejm RP
Tytuł: Kodeks Cywilny
Rok powstania: 1964
z usług hotelu lub podobnego zakładu.
Art. 849. § 1. W razie utraty lub uszkodzenia pieniędzy, papierów wartościowych, kosztowności albo przedmiotów mających wartość naukową lub artystyczną, odpowiedzialność utrzymującego zarobkowo hotel lub podobny zakład względem jednej osoby korzystającej z usług zakładu ogranicza się do sumy, którą określi w drodze rozporządzenia Minister Sprawiedliwości w porozumieniu z właściwymi ministrami.
§ 2. Powyższe ograniczenie odpowiedzialności nie dotyczy wypadku, gdy wymienione przedmioty zostały przyjęte na przechowanie, jak również wypadku, gdy szkoda wynikła z winy umyślnej lub rażącego niedbalstwa osoby utrzymującej zarobkowo hotel lub podobny zakład albo osoby u niej zatrudnionej.
Art. 850. Dla zabezpieczenia należności za mieszkanie, utrzymanie i
z usług hotelu lub podobnego zakładu.<br>Art. 849. § 1. W razie utraty lub uszkodzenia pieniędzy, papierów wartościowych, kosztowności albo przedmiotów mających wartość naukową lub artystyczną, odpowiedzialność utrzymującego zarobkowo hotel lub podobny zakład względem jednej osoby korzystającej z usług zakładu ogranicza się do sumy, którą określi w drodze rozporządzenia Minister Sprawiedliwości w porozumieniu z właściwymi ministrami.<br>§ 2. Powyższe ograniczenie odpowiedzialności nie dotyczy wypadku, gdy wymienione przedmioty zostały przyjęte na przechowanie, jak również wypadku, gdy szkoda wynikła z winy umyślnej lub rażącego niedbalstwa osoby utrzymującej zarobkowo hotel lub podobny zakład albo osoby u niej zatrudnionej.<br>Art. 850. Dla zabezpieczenia należności za mieszkanie, utrzymanie i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!