Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
z nami, bo my się zajmujemy pracą, a nie strajkami. Można jednak przypuszczać, iż determinacja wicepremiera i ministra finansów była li tylko gestem mającym na celu ratowanie rządowej twarzy. Bowiem już kilka dni wcześniej, 6 maja, kierownictwa obu zainteresowanych Ministerstw - Przemysłu i Handlu oraz Finansów - ustaliły wstępnie program działań, będący w rzeczywistości kapitulacją wobec żądań ZPC "Ursus".

* Zgodzono się więc, że Skarb Państwa umorzy swe należności "zgodnie z układem". Co pozostanie po umorzeniu z tytułu nie płaconej przez "Ursus" dywidendy i popiwku - zostanie odroczone na rok. A po roku będzie można tę płatność przesunąć o dalsze dwa lata.

* Umorzy się też odsetki
z nami, bo my się zajmujemy pracą, a nie strajkami. Można jednak przypuszczać, iż determinacja wicepremiera i ministra finansów była li tylko gestem mającym na celu ratowanie rządowej twarzy. Bowiem już kilka dni wcześniej, 6 maja, kierownictwa obu zainteresowanych Ministerstw - Przemysłu i Handlu oraz Finansów - ustaliły wstępnie program działań, będący w rzeczywistości kapitulacją wobec żądań ZPC "Ursus". <br><br>* Zgodzono się więc, że Skarb Państwa umorzy swe należności "zgodnie z układem". Co pozostanie po umorzeniu z tytułu nie płaconej przez "Ursus" dywidendy i popiwku - zostanie odroczone na rok. A po roku będzie można tę płatność przesunąć o dalsze dwa lata. <br><br>* Umorzy się też odsetki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego