Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
Tatr (jedno z dwu największych, 34,5ha, 51m głęb.). W letnie dni tysiące zwiedzających. Dominujący nad nim Mieguszowiecki Szczyt (2438m) wznosi się przeszło 1000m ponad lustro wody. Od zach. ostra iglica Mnicha (2070m). W otoczeniu jeziora limby, w wodzie pstrągi.
Nazwa upamiętnia stare legendy o podziemnym połączeniu z morzem. Na wale morenowym schronisko PTTK (1406m) zbud. 1908, wraz z tzw. Starym Schroniskiem prawnie chroniony zabytek architektury turystycznej - gospoda, bufet. Wokół jeziora ścieżka spacerowa (45min). Wycieczki do Dol. Pięciu Stawów szlakiem VIII lub za zn. żółtymi przez Przeł.
Szpiglasową - po 2godz.

X. Od Morskiego Oka na Rysy. Wsch. brzegiem jeziora za zn
Tatr (jedno z dwu największych, 34,5ha, 51m głęb.). W letnie dni tysiące zwiedzających. Dominujący nad nim Mieguszowiecki Szczyt (2438m) wznosi się przeszło 1000m ponad lustro wody. Od zach. ostra iglica Mnicha (2070m). W otoczeniu jeziora limby, w wodzie pstrągi. <br>Nazwa upamiętnia stare legendy o podziemnym połączeniu z morzem. Na wale morenowym schronisko PTTK (1406m) zbud. 1908, wraz z tzw. Starym Schroniskiem prawnie chroniony zabytek architektury turystycznej - gospoda, bufet. Wokół jeziora ścieżka spacerowa (45min). Wycieczki do Dol. Pięciu Stawów szlakiem VIII lub za zn. żółtymi przez Przeł. <br>Szpiglasową - po 2godz. <br><br>X. Od Morskiego Oka na Rysy. Wsch. brzegiem jeziora za zn
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego