Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
służy do doboru parametrów prostego trapezowego mechanizmu zwrotniczego. Kryterium doboru jest wartość kąta Z. (rys. 13.21).
13.5.Wały napędowe
13.5.1. Uwagi ogólne
W hydrauliczno-mechanicznym sposobie przeniesienia napędu (rys. 13.2a), napęd jest przenoszony na osie napędowe za pośrednictwem wałów napędowych.
Istotnymi elementami omawianego układu są wały napędowe (rys. 13.23). Umożliwiają one przeniesienie napędu między zespołami ustawionymi względem siebie niewspółosiowo lub zmieniającymi wzajemne położenie w kierunku poprzecznym i podłużnym. Wielkość niewspółosiowości i przemieszczeń w kierunku poprzecznym zależy głównie od konstrukcji przegubów krzyżakowych.
Wały napędowe muszą spełniać wymagania wynikające z charakteru pracy koparki. Najważniejsze z nich to
służy do doboru parametrów prostego trapezowego mechanizmu zwrotniczego. Kryterium doboru jest wartość kąta Z. (rys. 13.21).<br>&lt;tit1&gt;13.5.Wały napędowe&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;13.5.1. Uwagi ogólne&lt;/&gt;<br>W hydrauliczno-mechanicznym sposobie przeniesienia napędu (rys. 13.2a), napęd jest przenoszony na osie napędowe za pośrednictwem wałów napędowych.<br>Istotnymi elementami omawianego układu są wały napędowe (rys. 13.23). Umożliwiają one przeniesienie napędu między zespołami ustawionymi względem siebie niewspółosiowo lub zmieniającymi wzajemne położenie w kierunku poprzecznym i podłużnym. Wielkość niewspółosiowości i przemieszczeń w kierunku poprzecznym zależy głównie od konstrukcji przegubów krzyżakowych.<br>Wały napędowe muszą spełniać wymagania wynikające z charakteru pracy koparki. Najważniejsze z nich to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego