Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pani
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1993
nie są bogate w ten pierwiastek. Pewne ilości wapnia występują jednak w naci pietruszki, szczypiorku, białej i czerwonej kapuście, botwince i fasolce szparagowej. Ale dopiero cały talerz fasolki może się równać niewielkiej porcji sera. Wapń z warzyw przyswajany jest tylko w 13 %. Za to warzywa tworzą znakomite (zasadowe) środowisko dla wapnia.
- Pamiętajmy, że niszczycielami wapnia są szczawiany. Do szpinaku należy dodawać trochę mleka, unikać nadmiaru rabarbaru i szczawiu. Weźmy tez pod uwagę zaborcze działanie płatków i otrąb. Zawarte w nich fityniany tworzą z wapniem trudno rozpuszczalne związki.
- Przyzwyczajajmy dzieci do picia mleka! Jeśli w młodości nie przyzwyczaimy organizmu do tego życiodajnego
nie są bogate w ten pierwiastek. Pewne ilości wapnia występują jednak w naci pietruszki, szczypiorku, białej i czerwonej kapuście, botwince i fasolce szparagowej. Ale dopiero cały talerz fasolki może się równać niewielkiej porcji sera. Wapń z warzyw przyswajany jest tylko w 13 %. Za to warzywa tworzą znakomite (zasadowe) środowisko dla wapnia.<br>- Pamiętajmy, że niszczycielami wapnia są szczawiany. Do szpinaku należy dodawać trochę mleka, unikać nadmiaru rabarbaru i szczawiu. Weźmy tez pod uwagę zaborcze działanie płatków i otrąb. Zawarte w nich fityniany tworzą z wapniem trudno rozpuszczalne związki.<br>- Przyzwyczajajmy dzieci do picia mleka! Jeśli w młodości nie przyzwyczaimy organizmu do tego życiodajnego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego