Typ tekstu: Książka
Autor: Sekuła Helena
Tytuł: Ślad węża
Rok: 2004
przystań pod stołem i idzie za Ulką chociaż obfita rosa leży już na trawach.
Wieś opłotkami wspiera się o Puszczę. Siedlisko babki leży na skraju, z dwóch stron okala je las. Las od gruntów przyzagrodowych oddzieliło leśnictwo wysokim płotem, żeby Państwo nie musiało płacił odszkodowań za wyżarte przez leśną zwierzynę warzywniki i przydomowe zagony kartofli.
W kącie pod ogrodzeniem buja gniazdo dorodnej pokrzywy. W powrotnej drodze Ulka omija otwarte okno pokoju z Przodkami, skąd na czas pobytu Karoliny, Ulkę przesiedla się do wąskiego, długiego pomieszczenia nazywanego alkierzem, obok izby zajmowanej przez babkę Martę.
- I po co to trzymasz, po co kultywujesz
przystań pod stołem i idzie za Ulką chociaż obfita rosa leży już na trawach.<br>Wieś opłotkami wspiera się o Puszczę. Siedlisko babki leży na skraju, z dwóch stron okala je las. Las od gruntów przyzagrodowych oddzieliło leśnictwo wysokim płotem, żeby Państwo nie musiało płacił odszkodowań za wyżarte przez leśną zwierzynę warzywniki i przydomowe zagony kartofli.<br>W kącie pod ogrodzeniem buja gniazdo dorodnej pokrzywy. W powrotnej drodze Ulka omija otwarte okno pokoju z Przodkami, skąd na czas pobytu Karoliny, Ulkę przesiedla się do wąskiego, długiego pomieszczenia nazywanego alkierzem, obok izby zajmowanej przez babkę Martę.<br>- I po co to trzymasz, po co kultywujesz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego