Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 21.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
powiedział przewodniczący kolegium Andrzej Grajewski.
Członkowie kolegium przyznawali w kuluarach, że wszyscy kandydaci mają dużą wolę zorganizowania Instytutu. - Gorzej z wolą polityczną - dodawali.
Jednak konsultacje polityczne trwały do ostatniej chwili. Już w trakcie przesłuchań przewodniczący kolegium został wywołany z sali, by odebrać telefon od premiera. Treści rozmowy nie zdradził.
Po werdykcie Grajewski przyznał, że na ostatecznym wyborze kolegium, które musi przedstawić Sejmowi tylko jedną kandydaturę, zaważy poparcie polityczne dla każdego z kandydatów. Choć nie bez znaczenia są też względy merytoryczne.
W trakcie przesłuchań członków kolegium interesował zarówno życiorys każdego z kandydatów, jak też jego znajomość ustawy o IPN i wizja zorganizowania
powiedział przewodniczący kolegium Andrzej Grajewski. <br>Członkowie kolegium przyznawali w kuluarach, że wszyscy kandydaci mają dużą wolę zorganizowania Instytutu. - Gorzej z wolą polityczną - dodawali. <br>Jednak konsultacje polityczne trwały do ostatniej chwili. Już w trakcie przesłuchań przewodniczący kolegium został wywołany z sali, by odebrać telefon od premiera. Treści rozmowy nie zdradził. <br>Po werdykcie Grajewski przyznał, że na ostatecznym wyborze kolegium, które musi przedstawić Sejmowi tylko jedną kandydaturę, zaważy poparcie polityczne dla każdego z kandydatów. Choć nie bez znaczenia są też względy merytoryczne. <br>W trakcie przesłuchań członków kolegium interesował zarówno życiorys każdego z kandydatów, jak też jego znajomość ustawy o IPN i wizja zorganizowania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego