Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
przeciw było 262.

(C) REUTER/VINCENT KESSLER Z BRUKSELI

Od decyzji Cypru zależy, czy jutro, na szczycie przywódców 25 krajów Wspólnoty, zapadnie decyzja o rozpoczęciu negocjacji akcesyjnych z Turcją. Historyczne rozszerzenie Unii Europejskiej znalazło się w rękach jednego z najmniejszych państw członkowskich.
- Rząd cypryjski zachowa się pragmatycznie i nie zgłosi weta - mówi z przekonaniem Daniel Keohane, ekspert londyńskiego Centrum Reformy Europejskiej (CER). - Cypryjczycy są nieprzewidywalni - uważa jeden z unijnych dyplomatów. Tym bardziej że na ich opór liczą inne państwa, choćby Austria, najbardziej niechętna dalszemu rozszerzaniu Unii.
Przewodzący obecnie pracom UE Holendrzy nie chcą przedłużających się w nieskończoność debat, w których celowali
przeciw było 262.&lt;/&gt;<br><br>(C) REUTER/VINCENT KESSLER Z BRUKSELI<br><br>Od decyzji Cypru zależy, czy jutro, na szczycie przywódców 25 krajów Wspólnoty, zapadnie decyzja o rozpoczęciu negocjacji akcesyjnych z Turcją. Historyczne rozszerzenie Unii Europejskiej znalazło się w rękach jednego z najmniejszych państw członkowskich.<br>- Rząd cypryjski zachowa się pragmatycznie i nie zgłosi weta - mówi z przekonaniem Daniel Keohane, ekspert londyńskiego Centrum Reformy Europejskiej (CER). - Cypryjczycy są nieprzewidywalni - uważa jeden z unijnych dyplomatów. Tym bardziej że na ich opór liczą inne państwa, choćby Austria, najbardziej niechętna dalszemu rozszerzaniu Unii.<br>Przewodzący obecnie pracom UE Holendrzy nie chcą przedłużających się w nieskończoność debat, w których celowali
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego