Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
170 polskich szkołach, sprawdzał przede wszystkim, czy potrafią zastosować matematykę w życiu codziennym.
- Zainteresowanie matematyką wśród uczniów z krajów OECD jest dość małe - stwierdzają autorzy raportu. Wprawdzie połowa uczniów podaje, że się matematyką interesuje, ale tylko 38 procentom ankietowanych to zainteresowanie sprawia przyjemność. Pozostali uczą się matematyki, gdyż uważają, że wiedza ta przyda im się w przyszłości. Wiedzą, że dzięki matematyce będzie im łatwiej rozwiązywać problemy życia codziennego.
Niestety polscy uczniowie i w tej dziedzinie mają kłopoty. Badania PISA wykazały, że rozwiązywanie problemów jest ich najsłabszą stroną. Wśród kolegów z OECD zajęli pod tym względem dopiero dwudzieste drugie miejsce.



Dobry kierunek
170 polskich szkołach, sprawdzał przede wszystkim, czy potrafią zastosować matematykę w życiu codziennym.<br>- Zainteresowanie matematyką wśród uczniów z krajów &lt;name type="org"&gt;OECD&lt;/&gt; jest dość małe - stwierdzają autorzy raportu. Wprawdzie połowa uczniów podaje, że się matematyką interesuje, ale tylko 38 procentom ankietowanych to zainteresowanie sprawia przyjemność. Pozostali uczą się matematyki, gdyż uważają, że wiedza ta przyda im się w przyszłości. Wiedzą, że dzięki matematyce będzie im łatwiej rozwiązywać problemy życia codziennego.<br>Niestety polscy uczniowie i w tej dziedzinie mają kłopoty. Badania &lt;name type="org"&gt;PISA&lt;/&gt; wykazały, że rozwiązywanie problemów jest ich najsłabszą stroną. Wśród kolegów z &lt;name type="org"&gt;OECD&lt;/&gt; zajęli pod tym względem dopiero dwudzieste drugie miejsce.<br><br>&lt;div1 type="comm"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Dobry kierunek
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego