Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Łukasz
Tytuł: strona o żeglarstwie
Rok wydania: 2004
Rok powstania: 2005
naszym kursie w ostrym bajdewindzie.
Do człowieka podchodzimy w ostrym bajdewindzie na wyluzowanych żaglach. Na niewielkich jednostkach (typu omega) człowieka wyławiamy z nawietrznej, a na większych jednostkach (trener, DZ, kabinówki) z zawietrznej.

Prawo drogi
ˇ Zasada pierwsza:
Spotkanie dwóch jachtów żeglujących przeciwnymi halsami
Prawo drogi ma jacht żeglujący prawym halsem (wiatr wieje w prawą burtę). Oznacza to, że musi utrzymać kurs i prędkość. Jacht ustępujący musi odpaść, zwolnić lub zrobić zwrot na wiatr.
ˇ Zasada druga:
Spotkanie dwóch jachtów żeglujących tym samym halsem
1.Prawo drogi ma jacht płynący ostrzej.
2.Prawo drogi ma jacht zawietrzny. Jeżeli jacht nawietrzny podpłynie zbyt blisko, zasłoni
naszym kursie w ostrym bajdewindzie.<br>Do człowieka podchodzimy w ostrym bajdewindzie na wyluzowanych żaglach. Na niewielkich jednostkach (typu omega) człowieka wyławiamy z nawietrznej, a na większych jednostkach (trener, DZ, kabinówki) z zawietrznej.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;Prawo drogi&lt;/&gt;<br>ˇ Zasada pierwsza:<br>Spotkanie dwóch jachtów żeglujących przeciwnymi halsami<br>Prawo drogi ma jacht żeglujący prawym halsem (wiatr wieje w prawą burtę). Oznacza to, że musi utrzymać kurs i prędkość. Jacht ustępujący musi odpaść, zwolnić lub zrobić zwrot na wiatr.<br>ˇ Zasada druga:<br>Spotkanie dwóch jachtów żeglujących tym samym halsem<br>1.Prawo drogi ma jacht płynący ostrzej.<br>2.Prawo drogi ma jacht zawietrzny. Jeżeli jacht nawietrzny podpłynie zbyt blisko, zasłoni
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego