Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści biblijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
świętej wojnie. Na Izraelitów padł blady strach, niebawem też zgromadziła się w Bezek ogromna armia pospolitego ruszenia. Saul pospieszył z nią przeciwko Ammonitom, wtargnął do ich obozu pod Jabes i rozgromił ich w krwawej rozprawie.
Saul stał się narodowym bohaterem, ale okazywany mu entuzjazm nieomal doprowadziłby do bratobójczej wojny. Jego wielbiciele zamierzali krwawo rozprawić się z przeciwnikami, którzy w Mispah za wszelką cenę próbowali udaremnić jego wybór na króla i nadal przeciwko niemu wichrzyli. Saul powściągnął jednak niewczesnych gorliwców, aby radosnego dnia zwycięstwa nie splamili rozlewem krwi bratniej.
Samuel zwołał nowe zgromadzenie Izraelitów do Gilgal. Zatwierdzono tam jeszcze raz Saula na
świętej wojnie. Na Izraelitów padł blady strach, niebawem też zgromadziła się w Bezek ogromna armia pospolitego ruszenia. Saul pospieszył z nią przeciwko Ammonitom, wtargnął do ich obozu pod Jabes i rozgromił ich w krwawej rozprawie.<br>Saul stał się narodowym bohaterem, ale okazywany mu entuzjazm nieomal doprowadziłby do bratobójczej wojny. Jego wielbiciele zamierzali krwawo rozprawić się z przeciwnikami, którzy w Mispah za wszelką cenę próbowali udaremnić jego wybór na króla i nadal przeciwko niemu wichrzyli. Saul powściągnął jednak niewczesnych gorliwców, aby radosnego dnia zwycięstwa nie splamili rozlewem krwi bratniej.<br>Samuel zwołał nowe zgromadzenie Izraelitów do Gilgal. Zatwierdzono tam jeszcze raz Saula na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego