Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
armaty przeciwpancernej wz. 36 (fot. 4.7).
Nie udało się ustalić czy, w ramach zakupionych licencji, strona polska otrzymała również dokumentację konstrukcyjną, a przynajmniej wzory wymienionych celowników. Przypuszczać jednak należy, że tak było, gdyż PZO najpierw rozpoczęły dostawy obu przyrządów do firmy Bofors, a dopiero potem dla Departamentu Uzbrojenia.
Jest wielce prawdopodobne, że celowniki stanowiły wyposażenie armat, które zakupiono w Szwecji w ramach umowy licencyjnej na ich produkcję w Polsce. (Według R. Łosia w ramach tej umowy zakupiono 300 szt. armat przeciwpancernych i 60 szt. armat przeciwlotniczych)35.
Za tą tezą przemawia również fakt, iż zamawiający w artykule drugim kontraktu wyrażał
armaty przeciwpancernej wz. 36 (fot. 4.7).<br>Nie udało się ustalić czy, w ramach zakupionych licencji, strona polska otrzymała również dokumentację konstrukcyjną, a przynajmniej wzory wymienionych celowników. Przypuszczać jednak należy, że tak było, gdyż PZO najpierw rozpoczęły dostawy obu przyrządów do firmy Bofors, a dopiero potem dla Departamentu Uzbrojenia.<br>Jest wielce prawdopodobne, że celowniki stanowiły wyposażenie armat, które zakupiono w Szwecji w ramach umowy licencyjnej na ich produkcję w Polsce. (Według R. Łosia w ramach tej umowy zakupiono 300 szt. armat przeciwpancernych i 60 szt. armat przeciwlotniczych)35.<br>Za tą tezą przemawia również fakt, iż zamawiający w artykule drugim kontraktu wyrażał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego