Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
je zbyt wcześnie, mogą gnić.
Zimowity rozmnaża się również z nasion, które dojrzewają w czerwcu lub lipcu. Trzeba je szybko wysiewać, choć wykiełkują dopiero na wiosnę. Egzemplarze uzyskane w ten sposób nie zawsze jednak są takie same jak roślina mateczna, a zakwitają zwykle po 5 latach od wysiewu.
Pielęgnowanie. Na wiosnę, kiedy pojawiają się liście i najintensywniej rosną bulwy, zimowity potrzebują dużo wody, toteż w razie suszy powinniśmy je podlewać. Natomiast latem (w lipcu i do połowy sierpnia), w okresie spoczynku, chrońmy je przed zbyt obfitymi opadami deszczu, osłaniając ziemię kawałkiem folii.
Zimowity to rośliny bardzo "żarłoczne". W kwietniu, wkrótce po
je zbyt wcześnie, mogą gnić.<br>Zimowity rozmnaża się również z nasion, które dojrzewają w czerwcu lub lipcu. Trzeba je szybko wysiewać, choć wykiełkują dopiero na wiosnę. Egzemplarze uzyskane w ten sposób nie zawsze jednak są takie same jak roślina mateczna, a zakwitają zwykle po 5 latach od wysiewu.<br>Pielęgnowanie. Na wiosnę, kiedy pojawiają się liście i najintensywniej rosną bulwy, zimowity potrzebują dużo wody, toteż w razie suszy powinniśmy je podlewać. Natomiast latem (w lipcu i do połowy sierpnia), w okresie spoczynku, chrońmy je przed zbyt obfitymi opadami deszczu, osłaniając ziemię kawałkiem folii.<br>Zimowity to rośliny bardzo "żarłoczne". W kwietniu, wkrótce po
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego