Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: Poczta Polska
Rok: 2003
otrzymanie orzeczenia lekarskiego, stwierdzającego szkodliwy wpływ na zdrowie wykonywanej pracy. Wypowiedzenie może nastąpić, gdy pracodawca nie przeniesie pracownika w terminie wskazanym w orzeczeniu do innej pracy, odpowiedniej ze względu na stan jego zdrowia i kwalifikacje zawodowe.
Pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia także wtedy, gdy pracodawca dopuścił się wobec niego ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków. W takim przypadku pracownikowi przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia, a jeżeli umowa o pracę została zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy w wysokości wynagrodzenia za 2 tygodnie.
Sąd Najwyższy wskazał przykłady takich naruszeń. Zgodnie z jego opinią: (...) Przesłanką
otrzymanie orzeczenia lekarskiego, stwierdzającego szkodliwy wpływ na zdrowie wykonywanej pracy. Wypowiedzenie może nastąpić, gdy pracodawca nie przeniesie pracownika w terminie wskazanym w orzeczeniu do innej pracy, odpowiedniej ze względu na stan jego zdrowia i kwalifikacje zawodowe.<br>Pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia także wtedy, gdy pracodawca dopuścił się wobec niego ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków. W takim przypadku pracownikowi przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia, a jeżeli umowa o pracę została zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy w wysokości wynagrodzenia za 2 tygodnie.<br>Sąd Najwyższy wskazał przykłady takich naruszeń. Zgodnie z jego opinią: (...) Przesłanką
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego