Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 18.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Ile w całym kraju, nie wiadomo. W sejmikach samorządowych, które odpowiadają za reformę służby zdrowia, nie powstały nawet programy restrukturyzacyjne. Wiadomo, że należy zamknąć głównie oddziały pediatryczne, bo rodzi się mniej dzieci.
- Samorządy nie mają jednak odwagi tego zrobić - mówi Anna Knysok.
Właścicielami szpitali i przychodni są miasta, powiaty i województwa. To one mogą sprzedawać i wydzierżawiać budynki. To od nich dyrektorzy szpitali mogą domagać się np. pieniędzy na inwestycje.
Jeśli szpital bankrutuje, budynki i sprzęt musi zagospodarować samorząd. On też będzie płacić długi upadłej jednostki.
Kasy chorych kończą właśnie rozdzielanie pieniędzy między szpitale i przychodnie. Mają prawo wybierać najlepsze, nie
Ile w całym kraju, nie wiadomo. W sejmikach samorządowych, które odpowiadają za reformę służby zdrowia, nie powstały nawet programy restrukturyzacyjne. Wiadomo, że należy zamknąć głównie oddziały pediatryczne, bo rodzi się mniej dzieci. <br>- Samorządy nie mają jednak odwagi tego zrobić - mówi Anna Knysok. <br>Właścicielami szpitali i przychodni są miasta, powiaty i województwa. To one mogą sprzedawać i wydzierżawiać budynki. To od nich dyrektorzy szpitali mogą domagać się np. pieniędzy na inwestycje. <br>Jeśli szpital bankrutuje, budynki i sprzęt musi zagospodarować samorząd. On też będzie płacić długi upadłej jednostki. <br>Kasy chorych kończą właśnie rozdzielanie pieniędzy między szpitale i przychodnie. Mają prawo wybierać najlepsze, nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego