Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Socjologiczne
Nr: 4
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1976
dostępność dóbr kulturalnych". Pisze o tym również A. Kłoskowska:
"Wyraźny pozytywny wpływ na rozwój kulturalny jednostki ma nasycenie środowiska zamieszkania takimi instytucjami kulturalnymi, jak teatry, muzea, filharmonie [...]".
W sumie można stwierdzić, iż tak rozumiane środowisko traktowane jest jako obiektywny zespół możliwości uczestnictwa w kulturze, który przez sam fakt istnienia pobudzająco wpływa na kulturalną aktywność. Jest to jednocześnie możliwość, z której potencjalni odbiorcy mogą, ale nie muszą korzystać. W tym sensie bogata infrastruktura kulturalna jest jednym z warunków koniecznych, ale nie wystarczających do upowszechnienia się pożądanych zachowań kulturalnych.
Cechą wspólną trzeciej grupy ujęć jest definiowanie środowiska poprzez "czynnik ludzki". W praktyce, przybiera
dostępność dóbr kulturalnych". Pisze o tym również A. Kłoskowska:<br>"Wyraźny pozytywny wpływ na rozwój kulturalny jednostki ma nasycenie środowiska zamieszkania takimi instytucjami kulturalnymi, jak teatry, muzea, filharmonie [...]".<br>W sumie można stwierdzić, iż tak rozumiane środowisko traktowane jest jako obiektywny zespół możliwości uczestnictwa w kulturze, który przez sam fakt istnienia pobudzająco wpływa na kulturalną aktywność. Jest to jednocześnie możliwość, z której potencjalni odbiorcy mogą, ale nie muszą korzystać. W tym sensie bogata infrastruktura kulturalna jest jednym z warunków koniecznych, ale nie wystarczających do upowszechnienia się pożądanych zachowań kulturalnych. &lt;page nr=20&gt;<br>Cechą wspólną trzeciej grupy ujęć jest definiowanie środowiska poprzez "czynnik ludzki". W praktyce, przybiera
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego