Typ tekstu: Książka
Autor: Kisielewski Stefan
Tytuł: Abecadło Kisiela
Rok: 1990
tak dalej, postanowili go wypuścić, umorzyć całą sprawę. Z tym, iż Gomułka w 1968 powiedział, że Jasienica wiedział za co został zwolniony, czyli, że za to, że się zgodził być szpiegiem, co jest nieprawdą.
Niemniej wystąpił z "Tygodnika".
Pisywał w "Paxie".
Potem nagle - podobno pani Bristigerowa mu powiedziała: "Pan może wszędzie pisać" - stał się bardzo znanym pisarzem, zaczął pisać książki.
W 1968 roku, gdy Gomułka powiedział w przemówieniu, że ten osobnik, ze względów sobie wiadomych został zwolniony, chociaż zasłużył na karę śmierci, to Jasienica rozesłał listy po całej Polsce, ale te listy nigdzie nie doszły.
I tak się przejął, że właściwie
tak dalej, postanowili go wypuścić, umorzyć całą sprawę. Z tym, iż Gomułka w 1968 powiedział, że Jasienica wiedział za co został zwolniony, czyli, że za to, że się zgodził być szpiegiem, co jest nieprawdą.<br>Niemniej wystąpił z "Tygodnika".<br>Pisywał w "Paxie".<br>Potem nagle - podobno pani Bristigerowa mu powiedziała: "Pan może wszędzie pisać" - stał się bardzo znanym pisarzem, zaczął pisać książki.<br>W 1968 roku, gdy Gomułka powiedział w przemówieniu, że ten osobnik, ze względów sobie wiadomych został zwolniony, chociaż zasłużył na karę śmierci, to Jasienica rozesłał listy po całej Polsce, ale te listy nigdzie nie doszły.<br>I tak się przejął, że właściwie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego