Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
wskazane wydaje się zwiększenie prawdopodobieństwa wystąpienia sytuacji korzystnych co najmniej do 75% . Progi węchowe należy więc porównywać ze stężeniami chwilowymi obliczonymi przy założeniu "0,75=0,41:

Ten sam mnożnik 10 powinien być stosowany w odniesieniu do innych progów węchowych. Przykładem może być poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jak często w wybranym punkcie otoczenia emitora zapach zanieczyszczenia będzie rozpoznawalny lub wyraźny.
Przyjmijmy, że określenie "zapach wyraźny", I=3 w skali pięciopunktowej przypisywano w laboratorium próbkom o stężeniu 100 jz/m3. Oznacza to, że współczynnik Webera-Fechnera ma wartość:

Jeżeli w wybranym punkcie otoczenia emitora spodziewane jest takie samo stężenie średnie trzydziestominutowe (LJZ30
wskazane wydaje się zwiększenie prawdopodobieństwa wystąpienia sytuacji korzystnych co najmniej do 75% . Progi węchowe należy więc porównywać ze stężeniami chwilowymi obliczonymi przy założeniu "0,75=0,41:<br>&lt;gap&gt;<br>Ten sam mnożnik 10 powinien być stosowany w odniesieniu do innych progów węchowych. Przykładem może być poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jak często w wybranym punkcie otoczenia emitora zapach zanieczyszczenia będzie rozpoznawalny lub wyraźny.<br>Przyjmijmy, że określenie "zapach wyraźny", I=3 w skali pięciopunktowej przypisywano w laboratorium próbkom o stężeniu 100 jz/m3. Oznacza to, że współczynnik Webera-Fechnera ma wartość:<br>&lt;gap&gt;<br>Jeżeli w wybranym punkcie otoczenia emitora spodziewane jest takie samo stężenie średnie trzydziestominutowe (LJZ30
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego