Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 4 (34)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1962
inżynieryjne nie będą mogły same ich założyć ze względu na dużą szerokość bronionego odcinka oraz małą ilość czasu i sił.
Zanim przystąpię do omówienia niektórych zagadnień związanych z budową zapór minowych przez piechotę muszę przypomnieć, że za organizację inżynieryjnego zabezpieczenia: jest odpowiedzialny dowódca. Na podstawie jego decyzji planuje się i wykonuje odpowiednie zadania inżynieryjne. Dlatego podejmując decyzję dowódca ogólnowojskowy każdego szczebla dowodzenia powinien również przeanalizować, jaki wpływ będą miały zapory minowe na trwałość organizowanej obrony oraz jakie siły należy wyznaczyć do wykonania tego zadania.
Zastanówmy się obecnie nad tym, co powinien wiedzieć i jak powinien postępować dowódca batalionu lub kompanii (ponieważ
inżynieryjne nie będą mogły same ich założyć ze względu na dużą szerokość bronionego odcinka oraz małą ilość czasu i sił. <br>Zanim przystąpię do omówienia niektórych zagadnień związanych z budową zapór minowych przez piechotę muszę przypomnieć, że za organizację inżynieryjnego zabezpieczenia: jest odpowiedzialny dowódca. Na podstawie jego decyzji planuje się i wykonuje odpowiednie zadania inżynieryjne. Dlatego podejmując decyzję dowódca ogólnowojskowy każdego szczebla dowodzenia powinien również przeanalizować, jaki wpływ będą miały zapory minowe na trwałość organizowanej obrony oraz jakie siły należy wyznaczyć do wykonania tego zadania.<br>Zastanówmy się obecnie nad tym, co powinien wiedzieć i jak powinien postępować dowódca batalionu lub kompanii (ponieważ
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego