Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie Warszawy
Nr: 122
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1945
odradzającej się Polski - to czteromiesięczny okres istnienia Rządu Tymczasowego. Cechuje go proces wytężonej pracy organicznej we wszystkich dziedzinach pracy państwowej w skali całego kraju.

Sukcesy w polityce zagranicznej
W dziedzinie polityki zagranicznej osiągnęliśmy za ten czteromiesięczny okres wielkie sukcesy polityczne.
Zwycięstwo obozu demokratycznego w Polsce i jego myśli politycznej znajduje wymowny wyraz nie tylko w kraju, nie tylko przez zwiększający się wpływ nasz na emigracji, ale również w postawie państw sojuszniczych. Rząd Tymczasowy uznany został przez Czechosłowację i Jugosławię, nawiązane zostały pierwsze nici współpracy z Włochami, Szwecją i innymi państwami.(Oklaski).
O Rządzie Jedności Narodowej
Konferencja Krymska kierowników wielkich mocarstw powzięła
odradzającej się Polski - to czteromiesięczny okres istnienia Rządu Tymczasowego. Cechuje go proces wytężonej pracy organicznej we wszystkich dziedzinach pracy państwowej w skali całego kraju.<br><br>&lt;tit&gt;Sukcesy w polityce zagranicznej&lt;/&gt;<br>W dziedzinie polityki zagranicznej osiągnęliśmy za ten czteromiesięczny okres wielkie sukcesy polityczne.<br>Zwycięstwo obozu demokratycznego w Polsce i jego myśli politycznej znajduje wymowny wyraz nie tylko w kraju, nie tylko przez zwiększający się wpływ nasz na emigracji, ale również w postawie państw sojuszniczych. Rząd Tymczasowy uznany został przez Czechosłowację i Jugosławię, nawiązane zostały pierwsze nici współpracy z Włochami, Szwecją i innymi państwami.(Oklaski).<br>&lt;tit&gt;O Rządzie Jedności Narodowej&lt;/&gt;<br>Konferencja Krymska kierowników wielkich mocarstw powzięła
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego