Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
nukleon wykazuje całkowity moment pędu ((...)) równy sumie orbitalnego i spinowego momentu pędu. W zależności od wzajemnego usytuowania wektorów l i s, do wartości l dodaje się (lub odejmuje) 12 Jest to szczególny przypadek obowiązującej w mechanice kwantowej zasady dodawania momentów pędu - mianowicie jeżeli ((...)) to:

Jądro ma całkowity moment pędu, będący wypadkową momentów pędu jego składowych elementów - nukleonów. Z każdym momentem pędu związany jest moment magnetyczny ((...)) Jak wiadomo z elektrodynamiki klasycznej, momenty magnetyczne oddziałują ze sobą. W związku z tym sposób dodawania momentów pędu poszczególnych nukleonów jest zależny od charakteru oddziaływania lub typu sprzężenia poszczególnych nukleonów.
1. Sprzężenie Russela Saundersa ((...))
Oddziaływanie momentów
nukleon wykazuje całkowity moment pędu ((...)) równy sumie orbitalnego i spinowego momentu pędu. W zależności od wzajemnego usytuowania wektorów l i s, do wartości l dodaje się (lub odejmuje) 12 Jest to szczególny przypadek obowiązującej w mechanice kwantowej zasady dodawania momentów pędu - mianowicie jeżeli ((...)) to:<br> <br> Jądro ma całkowity moment pędu, będący wypadkową momentów pędu jego składowych elementów - nukleonów. Z każdym momentem pędu związany jest moment magnetyczny ((...)) Jak wiadomo z elektrodynamiki klasycznej, momenty magnetyczne oddziałują ze sobą. W związku z tym sposób dodawania momentów pędu poszczególnych nukleonów jest zależny od charakteru oddziaływania lub typu sprzężenia poszczególnych nukleonów.<br> 1. Sprzężenie Russela Saundersa ((...)) <br> Oddziaływanie momentów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego